Pokaz Moniki Błażusiak na Fashion Week Polska

Pokaz Moniki Błażusiak otworzył piątkowy cykl na DESINGER AVENUE podczas VI edycji FashionPhilospohy Fashion Week Poland 2012.

Monika jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, studentką Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego i uczestniczką projektu „Centrum Promocji Mody – Klaster branży tekstylno – odzieżowej - Rozwój". Jest też zdobywczynią licznych nagród w konkursach modowych min. Laureatką Nagrody Mediów w XIX Międzynarodowym Konkursie Złota Nitka 2011 oraz zdobywczynią głównej nagrody w konkursie Gryf Fashion Show 2011. Swoją poprzednią, utrzymaną w kolorze czerni, nieco mroczną kolekcję, prezentowała podczas poprzedniej edycji Fashion Week Poland, w strefie OFF OUT OF SCHEDULE.

Pokazana podczas tej edycji kolekcja była bardzo kobieca i zmysłowa (ale nie wulgarna), co z pewnością przypasuje gustom ceniących sobie styl klasyczny i minimalistyczny (aczkolwiek nie nudny!) . Całość utrzymana został w kolorze bieli i ecru, co wyróżniło Monikę Błażusiak pośród pozostałych projektantów (stanowcza większość pokazała bezpieczne jesienią i zimą czernie, beże, szarości i stonowane odcienie niebieskiego, różu lub brązu). W długościach spódnic i sukienek projektantka zdecydowanie postawiła na długość midi choć i nie brakowało długich sukienek z głębokim rozcięciem z tyłu lub z boku. Całości towarzyszyła miękka linia, która to bądź wplatała się we wzór sukienki w postaci wstawki przypominającej wijącą się rzekę, bądź nadawała nietuzinkowego kształtu warstwowym kołnierzom (przywodząc na myśl nałożone na siebie czapy śniegu). Nie zabrakło w tej kolekcji najbardziej aktualnych trendów takich jak baskinka, której projektantka również nadała nieco falującej linii. Przykuwającym uwagę wątkiem był motyw wypalonej, wyschniętej ziemi, który ciekawie został wykorzystany w sukienkach, spódnicach i marynarkach. Warto też wspomnieć iż wszystkie buty oraz torby to również projekty Moniki Błażusiak. Gratulujemy i trzymamy kciuki.