Inne

I Ogólnopolskie Targi Pracy

170x100 

I Ogólnopolskie Targi Pracy dla Uczelni Artystycznych „START”, odbędą się 22-23 kwietnia 2016 r. na terenie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121). Najważniejszym celem Targów Pracy jest spotkanie w jednym czasie i miejscu przedstawicieli biznesu oraz studentów i absolwentów wszystkich Uczelni Artystycznych.

Zainteresowani studenci i absolwenci w bezpośrednim kontakcie z pracodawcami uzyskają cenne informacje dotyczące ofert pracy, staży, praktyk oraz wymagań jakie są stawiane pracownikom.
Pracodawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich firm oraz poznania umiejętności studentów szkół artystycznych.

Już niebawem ruszy strona internetowa Targów Pracy, na której znajdą się szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia (www.targi.asp.lodz.pl).

Targom towarzyszą Dni Otwarte dla kandydatów na studia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych studiami w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Podczas Dni Otwartych :

  • skorzystasz z korekty swoich prac,
  • zdobędziesz informacje na temat rekrutacji,
  • zwiedzisz budynek
  • obejrzysz prace studentów czterech wydziałów Akademii, obrazy, rzeźby, tkaniny, animacje, projekty użytkowe, na wystawach w Galeriach ASP

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź

Agnieszka Skupińska – główny koordynator ds. Biura Karier (w sprawach dotyczących Targów Pracy)

tel: +48 42 25 47 486
mobile: +48 514 076 689
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Stańczyk - Biuro Promocji Akademii (w sprawach dotyczących Dni Otwartych)

tel: +48 42 25 47 405
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

750x380

Bal karnawałowy dla dzieci w ASP

 

W niedzielę 24 stycznia 2016 r. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wszystkich pracowników Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi do auli Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121 – wejście od ul. Pankiewicza lub al. Palki) na bal karnawałowy.


Pokaz mody dziecięcej oraz przygotowana przez studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi animacja, zagwarantują dużo śmiechu i radości na twarzach najmłodszych i ich opiekunów. W programie wydarzenia znajduje się także wspólna zabawa na mini-dyskotece – każde dziecko otrzyma od nas karnawałową maskę.

Serdecznie zapraszamy!

Giełda projektów podczas Szwalnia

termin realizacji : 26 – 27.09.2013r.
miejsce realizacji : Centrum Promocji Mody w Łodzi

Podczas organizacji targów branżowych „Szwalnia 2014 Tylko dla Profesjonalistów” zorganizowana została prezentacja projektów młodych studentów Katedry Ubioru łódzkiej ASP. Impreza zrzesza przedstawiciel branży odzieżowej z całej Polski. Studentki – uczestniczki klastra miały kolejną okazję do przeprowadzenia rozmów oraz zaprezentowania swoich umiejętności wśród przyszłych pracodawców i partnerów zawodowych. Targi odwiedziło ponad 1000 przedstawicieli przemysłu odzieżowego.

Czytaj więcej...

Projektanci na start!

Już na początku sierpnia odbędą się castingi do pierwszego w Polsce programu telewizyjnego o projektantach mody!

Program "Projektanci na start!" będzie miał premierę w październiku na kanale FOX Life. A w nim utalentowani projektanci aspirujący do bycia na czele wielkiego świata fashion będą tworzyć kreacje pod okiem ekspertów z branży. Jurorzy ocenią nie tylko ich talent i umiejętność projektowania, ale również inne kompetencje, niezbędne do bycia top projektantem. Nauczą ich pracować w zespole, tworzyć sesję zdjęciową, a nawet organizować autorski pokaz mody. Zwycięzca programu stanie się jednym z najbardziej cenionych projektantów mody w Polsce. Już w kwietniu zaprezentuje swoją kolekcję na Desigers Avenue Fashionweek w Łodzi, a później na Moda Lisboa w Portugalii.

Czytaj więcej...

Podpisanie umowy z wykonawcą

26 sierpnia 2010 r. o godz. 11.00, w Galerii Kobro mieszczącej się na I piętrze Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 121 odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą projektów budowy Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki.

Czytaj więcej...

Budowa

Oto kolejne zdjęcia przedstawiające budowę Centrum Promocji Mody. Ten okazały budynek stojący tuż przy ul Strykowskiej będzie mieścił wysokiej klasy salę projektową wraz zapleczem technicznym. Cieszy nas fakt iż już niedługo studenci łódzkiego ASP będą mogli prezentować swoje prace korzystając z tak profesjonalnej przestrzeni.

Czytaj więcej...

Piknik Funduszy Europejskich

W najbliższa niedzielę 17 czerwca w łódzkiej Manufakturze, podczas organizowanego przez Urząd Marszałkowski Pikniku Funduszy Europejskich Łodzianie będą mieli okazję obejrzeć prace przygotowane prze studentki ASP w ramach projektu „Centrum Promocji Mody - Klaster branży tekstylno odzieżowej. Rozwój".

Giełda projektów podczas Fashion Week Poland

termin realizacji :  25 -28.10.2012r.
miejsce realizacji : SHOW ROOM, ul. Tymienieckiego

Podczas VII edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, w przestrzeni SHOWROOM, odwiedzający mieli możliwość obejrzeć i nabyć ubrania i dodatki (torby, paski, nakrycia głowy) z kolekcji przygotowanych przez studentki łódzkiej ASP, które biorą udział w projekcie „Centrum Promocji Mody - Klaster branży tekstylno - odzieżowej”. Podczas tych czterech dni GIEŁDĘ PROJEKTÓW odwiedziło wielu gości, a propozycje młodych projektantów spotkały się z dużym zainteresowaniem. 

Taki sposób promocji projektu, a co za tym idzie, skupionej wokół niego grupy studentów Katedry Ubioru łódzkiej ASP był doskonałą okazją do zaprezentowania ich możliwości i potencjału przed ponad 6 tyś. widownią (polską i zagraniczną), która odwiedziła strefę SHOWROOM i CONCEPT STORE.

Czytaj więcej...

Giełda projektów podczas otwarcia nowego Centrum Handlowego Ptak Outlet”

Termin realizacji : 13 - 14.10.2012 
Miejsce realizacji : Ptak Outlet w Rzgowie

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowała promocję młodych projektantów podczas otwarcia nowego Centrum Outletowego PTAK w Rzgowie k/Łodzi.  W halach nowoczesnego Centrum zaprezentowane ma manekinach zostały projekty młodych artystów. Giełda projektów stanowiła uzupełnienie branżowe pokazów mody. Na uroczystość zostali zaproszeni przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, reprezentanci świata biznesu oraz osoby zainteresowane podjęciem współpracy z młodymi projektantami. W wydarzeniu tym uczestniczyło kilka tysięcy osób. Prezentowane kolekcje młodych artystów cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających z uwagi na ich artystyczny charakter. 

Czytaj więcej...

Giełda projektów podczas otwarcia nowego hotelu „Holliday Inn”

termin realizacji :  13-14.09.2012r.
miejsce realizacji : Hotel Holliday Inn w Łodzi  

Podczas otwarcia nowego Hotelu w Łodzi zorganizowana została Giełda projektów studentów ASP objętych projektem Na giełdę zostali zaproszeni przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, reprezentanci świata biznesu oraz osoby zainteresowane podjęciem współpracy z młodymi projektantami. Prezentacja projektów odbyła się w pierwszym etapie na modelkach, następnie kolekcje te zostały wyeksponowane na manekinach. Młode projektantki prowadziły bezpośrednie rozmowy z osobami zainteresowanymi współpracą, prezentując jednocześnie swoje port-folia.

Giełda trwała w godz. 17.00 – 22.00 

Czytaj więcej...