Z prasy

"Dobry interes"

Studiowanie mody obejmuje wszechstronną wiedzę – od architektury, sztuki, poprze muzykę po innowacyjne technologie. Także wiedzę z zakresu socjologii mody, historii sztuki, ubioru, marketingu, dziennikarstwa, nauki o technikach produkowania ubioru, a nawet naukę publicznych występów.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu zamieszczonego w "Przemysł Mody" - numer 2-3, rok 2010.

"On odmieniony"

Tak było … Garderoba mężczyzn długo nie poddawała się wpływom mody, bo i sama długo tkwiła w okopach konserwatyzmu. Gdy w modzie damskiej następowały radykalne zmiany, mężczyźni przez cały wiek XIX i połowę XX wybierali ubrania bezpieczne, trochę poza modą, ciągle w tej samej, stonowanej kolorystyce.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu zamieszczonego w "Rynek Mody" - numer 4, rok 2011.

"Echa metropolii"

Jednym z celów projektu Centrum Promocji Mody jest wyposażenie najzdolniejszych studentów Katedry Ubioru łódzkiej ASP w wiedzę i umiejętności niezbędne projektantowi mody do efektywnej pracy w przemyśle mody. 

Zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu zamieszczonego w "Rynek Mody" - numer 2, rok 2012.

"One o Niej"

Studentki Katedry Ubioru łódzkiej ASP, realizując autorskie kolekcje w ramach Projektu Kobieta, podjęły ambitną próbę interpretacji kobiecości. Jak i jaką być kobietą? Wiadomo – ile kobiet, tyle wcieleń i wizji kobiecości.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu zamieszczonego w "Rynek Mody" - numer 4, rok 2012.

"Projekt wsparcia"

Celem projektu "Centrum Promocji Mody - Klaster Branży Tekstylno Odzieżowej" jest promocja młodych projektantów oraz ułatwienie im współpracy z firmami tekstylno-odzieżowymi regionu łódzkiego. Projekt ten jest realizowany przy łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnaego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Ostatni kwartał 2010 był widowiskowym podsumowaniem pierwszych etapów Projektu...

Czytaj więcej...