Wystawa Piotra Suchockiego

Wystawa Piotra Suchockiego

minaturkaSerdecznie zapraszamy na wystawę Piotra Suchockiego, która odbędzie się w Galerii Look w Centrum Promocji Mody (ul. Wojska Polskiego 121). Wernisaż odbędzie się 25 marca 2015 r. o godz. 13.00. Przedstawiona kolekcja jest obiektem rozprawy doktorskiej i składa się z ubiorów ostrzegawczych, przeznaczonych do poruszania się po drogach publicznych.

Ekspozycja będzie czynna do 20 kwietnia 2015 r.

***

Piotr Suchocki urodził się 15 września 1977 roku w Pabianicach. W latach 1998 – 2005 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tytuł magistra sztuki obronił w 2005 roku z wyróżnieniem pisząc pracę na temat : „Wpływ ubiorów militarnych z lat 1938 – 1980 na modę II połowy XX wieku”. Zaprojektował i wykonał dyplomową kolekcję ubiorów młodzieżowych zatytułowaną „Wcale nie wirtualna rzeczywistość”. W 2007 roku otrzymał I nagrodę w konkursie „Nowy Mundur Policyjny”, organizowanym przez Komendę Główną Policji i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Wykonał wersje graficzne projektów umundurowania całorocznego wraz z opisami walorów użytkowych przyjętych rozwiązań, w aspekcie przystosowania do warunków pełnienia służby oraz funkcjonalności dla Policji.
W roku 2014 uzyskał stopień Doktora Sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe w ASP im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Jerzy Skolimowski – doktorat honoris causa

http://asp.lodz.pl/images/stories/ogloszenia/wydarzenia/2014_2015/150224-skolimowski-dr-hc/mini.jpg

Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Jerzemu Skolimowskiemu, która odbędzie się 5 marca 2015 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (przy ul. Wojska Polskiego 121).

EcoMade Festival

EcoMade Festival został zorganizowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Idea festiwalu zrodziła się przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa współczesnej aglomeracji, której idealnym przykładem jest Łódź. Chcielibyśmy uświadomić obywatelom, że poprzez proekologiczne podejście do świata sami stają się projektantami otoczenia, w którym żyją. EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. To projekt, który stanowi wstęp do rozmowy, wymiany myśli i doświadczeń, a jednocześnie forma kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie. Przede wszystkim będziemy wspierać działania związane z recyklingiem w sztuce współczesnej. Uczestnicy festiwalu, od najlepszych specjalistów z dziedziny ekologicznej mody i designu, dowiedzą się, że starym przedmiotom można nadać drugie życie, a wszystko to małym kosztem i w trosce o środowisko. Zakładamy, że festiwal na stałe zagości wśród wydarzeń kulturalnych naszego miasta. Program wydarzenia obejmuje wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

 Galeria

Inauguracja Roku Akademickiego

Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zapraszają na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 2 października 2014 roku (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121 – wejście od ul. Pankiewicza lub ul. Palki).

Czytaj więcej...

Dwie Katedry – pokaz mody

Podczas łódzkiej Nocy Muzeów o godz. 24.00 z 16 /17 maja 2015 r. odbył się pokaz mody zatytułowany: Dwie Katedry

Prezentowane były stroje zaprojektowane przez studentów Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz studentów Katedry Ubioru Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

plakat

13 Czerwca pokaz absolwentów ASP

13 czerwca odbył się pokaz absolwentów Akademi Sztuk Pięknych katedry tkaniny i ubioru

Wieczór uświetniły kolekcje:

Dom Mody Skórska, Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski, MMC, Natalia Jaroszewska, Duet Paprocki-Brzozowski

 

Gala Dyplomowa BackStage Fever

Gorąca atmosfera ...

Trochę nerwów ...

a już za moment zaczynamy ...

Czytaj więcej...

Moda Folk 2011

W dniu 14 grudnia 2011 r. o godz. 19.00 w budynku Textorial Park w Łodzi przy ul. Fabrycznej 17 w ramach Centrum Promocji Mody  odbył się kolejny konkurs „Moda Folk”.

Celem tego  przedsięwzięcia, było wyłonienie najlepszej kolekcji mody użytkowej inspirowanej ubiorami etnicznymi i sztuką ludową. Założeniem było również zainteresowanie młodych twórców zanikającą tradycją folkloru oraz wykorzystaniem go przy tworzeniu współczesnej mody, będącej integralną częścią kultury narodowej. 

Czytaj więcej...

Pokaz Moniki Błażusiak na Fashion Week Polska

Pokaz Moniki Błażusiak otworzył piątkowy cykl na DESINGER AVENUE podczas VI edycji FashionPhilospohy Fashion Week Poland 2012.

Czytaj więcej...

CPM - Projekt Kobieta [transmisja LIVE]

To już dziś, w czwartek, 25 października 2012 roku o godz. 21.30 w Sali Balowej Hotelu Andel's w Łodzi, podczas Gali Otwarcia siódmej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się pokaz konkursowy „Projekt kobieta", przygotowany przez studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Czytaj więcej...